31 prosince, 2019

Dotace na fotovoltaické systémy

Díky zajištění dotace z programu Nová zelená úsporám se Vám investice do fotovoltaického systému vrátí v závislosti na spotřebě Vaší domácnosti průměrně za 8 let.

Abychom pro Vás mohli dotaci zajistit, musíte splňovat následující podmínky. 

Objekt, na který chcete fotovoltaiku nainstalovat, musí být v katastru nemovitostí zapsaný jako rodinný dům nebo objekt k bydlení. V případě podnikání v domě musí více jak polovina jeho podlahové plochy sloužit k bydlení. Dům pak může mít nejvýše 3 bytové jednotky. Výše dotace se určuje podle výkonu elektrárny a velikosti bateriového úložiště. Kapacita baterie je přitom jednou až dvakrát vyšší než výkon elektrárny. Například pro systém o výkonu 5 kWp musí mít baterie výkon minimálně 5 kWh a maximálně 10 kWh.  Pokud tyto podmínky splníte, můžete s dotací počítat.

Kolik získáte? V závislosti na zvoleném systému získáte dotaci až 50 % nákladů.

Je Váš dům vhodný?

Hlavním kritériem je stav vaší střechy a také to, zda není většinu dne stíněná např. stromy, či okolními budovami. Panely jsou instalovány na střechu na 30 až 40 let a je tedy nutné, aby je střecha unesla a nebyla po tuto dobu rekonstruována. Nejlepší účinnosti celého systému dosahují panely, které jsou nainstalovány na střeše orientované na jih, ale také východ a západ je možný.

Nemusíte však mít obavy z velkých stavebních zásahů. Na vaši střechu je našimi specialisty umístěna speciální konstrukce a do vaší technické místnosti, případně jiného vámi udaného místa, bude nainstalován střídač, který řídí kompletní chod celého solárního systému. Střídač se pomocí kabelů propojí s panely na střeše a hlavním domovním rozvaděčem.

admin
Posts made: 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.