Fotovoltaické systémy

S ohřevem
užitkové a topné vody

FVE vyrábí nejvíce energie v dopoledních hodinách, kdy je slunce nejsilnější.

Pokud v domácnosti všechnu vyrobenou energii nespotřebujete, jedna z možností, jak přebytek vyrobené energie využít, je ohřev teplé užitkové vody. Ten může tvořit až 50% vaší spotřeby elektřiny/plynu.

FV systém s ohřevem vody může pokrýt až 8 měsíců spotřeby běžného rodinného domu. Fotovoltaické panely nepotřebují přímý sluneční svit – energii generují i přes nepříznivé počasí, ale v menším množství. Ohřívač vody je výhodný zejména díky tomu, že ukládá nespotřebovanou energii z fotovoltaických panelů do zásobníku teplé vody – neputuje přímo do distribuční sítě. Když voda bojleru dosáhne požadované teploty, tak se bojler pomocí termostatu automaticky vypne.

Pro ohřívač vody je zásadní elektrické napájení. K tomu slouží elektrická patrona. Zpravidla bývá, že FV systém do 3,5 kWp využívá jednofázové patrony. FV systém nad 3,5 kWp naopak využívá třífázové patrony. Výměnou elektrické patrony tak můžete zvýšit efektivitu ohřevu vody.

Využití nespotřebované energie k ohřevu vody v bojleru je nejlevnější a nejpraktičtější cestou k energetickým úsporám.

Značky, které montujeme

Montujeme pouze renomované
a kvalitní výrobky značek
Growatt_logo.png
weblogo5.png
longi-logo.svg
PinClipart.com_clipsal-timer-switch-instructions_3369122.png
jinko-solar-logo.svg
Logo-JaSolarPNG.png
logo2.png
goodwe.png
lg_.png

Jak probíhá spolupráce

Provedeme vás
krok po kroku
shutterstock_1928731643-3-scaled.jpg
01

Vstupní analýza zdarma

Rádi s Vámi probereme Vaše potřeby a zdarma zašleme návrhy Vaší FVE s nabídkou. Pro stavbu Vašeho fotovoltaického systému se Náš tým postará o kompletní realizaci, zajistíme veškerou projekci, připojení k distribuci a především dotaci.

Chci vstupní analýzu zdarma
shutterstock_365039654-scaled.jpg
02

Řešení na míru včetně asistence se zařízením dotací

Po vstupní analýze navrhneme ideální řešení včetně akčních kroků a návrhu na získání dotací. Náš tým se postará o kompletní realizaci včetně komplexní kontroly a analýzy efektivity po instalaci.

Více o spolupráci s námi

Nezávazná poptávka

Nezávazná poptávka

Stačí nám na sebe zanechat kontakt a některý z našich techniků vás bude kontaktovat v příštích 48 hodinách. Vstupní analýza je vždy zdarma a obsahuje zhodnocení aktuální situace a návrh optimálního řešení, které přinese největší úsporu energií včetně akčního plánu na získání dotací.

Od úspor na energiích vás dělí
už jen jedna zpráva...
Od úspor na energiích vás dělí už jen jedna zpráva...

    Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů